wtyczki społecznościowe

Przyciski społecznościowe dostarczyły profilki.pl

piątek, 3 kwietnia 2020

SzOKujące tutoriale Nie ma nudy! #9 Zajączek

   Wielkanoc coraz bliżej. Dziś w roli głównej naszego cykluzajączek

Potrzebujemy: tekturę z kartonowego opakowania, różowy papier, klej, nożyczki, pisak, na ogonek- włóczkę lub bibułkę.Zając będzie dekoracją stojącą, łapki i ogonek powinny trzymać go w pionie, na dalszych zdjęciach zobaczycie w jaki sposób, ale na początku istotne dla nas będzie przygotowanie tektury kartonowej, która często ma już bigowania, czyli linie umożliwiające zgięcie. Wykorzystajcie to, rysując kształt zajączka i jego łapek, podobnie jak my. Nie jestem zwolenniczką szablonów przy takich pracach, bo to ogranicza zamiast pomagać, pozwólmy dzieciom samodzielnie narysować ten prosty kształt przypominający ścięte u dołu jajo. Zawsze można to skorygować przed wycięciem.

Na razie nasz zajączek przypomina rakietę ;)


z pozostałej części kartonu wytnijcie długie uszy


Z innej tektury odrysowujemy kształt naszego zajączka ale bez tej części, którą zaginamy. Ponieważ (o zgrozo!) okazało się, że nie mamy w domu włóczki, wykorzystałyśmy bibułkę różową do zrobienia ogonka.


Następnie pomiędzy tekturki przykleiłyśmy uszy, a nad częścią zgiętej do tyłu tektury nakleiłyśmy ogonekZ przodu Maria narysowała buźkę zajączka, a potem dokleiłyśmy różowy nosek i uszka

I tak sobie przycupnął na stole ten nasz zajączek okrąglutki :)

Życząc Wam przyjemnej pracy, składamy już teraz najserdeczniejsze życzenia 
zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!


Milena i Marysia

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony komentarz. Zapraszam ponownie!