wtyczki społecznościowe

Przyciski społecznościowe dostarczyły profilki.pl

środa, 25 marca 2020

SzOKujące Tutoriale Nie ma nudy! #5 Wianek

     W prostocie siła! 


    Ten naturalny wiosenny wianek jest łatwy do zrobienia i pięknie ozdobi np. drzwi do domu. Przygotujcie kilka brzozowych gałązek zerwanych na spacerze oraz... papier śniadaniowy :) pod ręką musimy mieć także mocny, ale niezbyt gruby sznurek i jakieś większe koraliki lub guziki.1.Skręć kilka gałązek ze sobą i zawiń, tworząc ładnie uformowane koło. 
Zwiąż, aby wianek był stabilny i nie rozpadł się.2. Przygotuj kwiatki: papier śniadaniowy, max 5 arkuszy pognieć i rozprostuj.
3.Poskładaj wielokrotnie każdy arkusz.4. Wytnij koła, nie muszą być idealne.5. Trzymając jeden komplet kółek zrób dziurkę we wszystkich warstwach papieru na raz.

6. Sznurek przełóż przez koraliki lub guziki- to będzie środek kwiatka.7. Pojedyncze koła od najmniejszych po największe układaj po kilka na siebie.
8. Przełóż oba końce sznurka przez dziurki w papierze tak, by koralik/guzik zablokował się na wierzchu i utworzył środek.9. Przywiąż do wianka pierwszy kwiatek i każdy kolejny zrobiony w ten sam sposób a następnie palcami pougniataj płatki troszkę je strosząc. 10. Gotowe! Jeśli jednak masz pod ręką jeszcze jakieś pasujące dodatki użyj ich jeśli chcesz. My dodaliśmy piórka.

   ____________________________________________________

Jak zwykle- dajcie znać, czy nasz pomysł przypadł Wam do gustu i czy będziecie go realizować, możecie też podesłać zdjęcia efektu każdej Waszej pracy na adres: 

milena.kolat-rzepecka@szok.info.pl


   Jeśli wyrazicie zgodę, bardzo chętnie opublikujemy zdjęcia na profilu Szamotulskiego Ośrodka Kultury.

Milena


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony komentarz. Zapraszam ponownie!