wtyczki społecznościowe

Przyciski społecznościowe dostarczyły profilki.pl

czwartek, 6 marca 2014

1, 2, 3...

...kartkę zrobisz Ty!
Czyli bardzo skondensowany kurs na kartkę falbankową bez papieru bazowego.


1. Materiały:
  papier dwustronny, najlepiej z delikatnymi deseniami, ja użyłam "Jedynki" z zestawu "Pastel" UHK Gallery - jest idealny do tego typu prac- bez wzoru ale nie gładki, z subtelnymi zadrapaniami, odpowiednia gramatura i wzór delikatnie różniący się odcieniem po obu stronach.
   dziurkacz brzegowy- najlepiej duży
   wstążki : użyłam satynowej i z organzy w takim samym kolorze plus cieniutka zielona
   dodatki : kwiatki, listki, naklejki, perełki i co tam jeszcze Wam w ręce wpadnie :) u mnie w sam środek kompozycji wpisał się pięknie badzik także z kolekcji Pastel zatem kartka będzie gratulacyjna.

2. Bazę kartki stanowi wspomniany papier do scrapbookingu. , dlatego tak ważna jest jego gramatura. Tniemy pasek 30x15 i zginamy na pół by uzyskać kartkę 15x15. Dół kartki, tylko z przodu,  ozdabiamy dziurkaczem, używamy go także z jednej strony do dwóch pasków 7x15.  Trzeci naklejony paseczek ma wysokość 10cm i  ozdobiłam go dziurkaczem z obu stron.

3. Paski te naklejamy na kartkę uprzednio wywijając ku górze brzegi z ozdobną falbanką, dzięki temu kartka nie jest płaska. Naklejamy na kostkach dystansowych naprzemiennie, pokazując raz prawą a raz lewą stronę papieru.

4.  Zanim przykleimy trzeci pasek, ten ozdobiony dziurkaczem z obu stron, przewiążmy wstążki.

5. Doklejmy pozostałe ozdoby i gotowe!
 

Mam nadzieję, że się komuś przyda taki kursik.
 Zdradzę Wam, że ja wpadłam na ten pomysł przypadkiem, gdy na nasze spotkanie w grupie SZAGA nie zabrałam papieru bazowego ;)


Milena

4 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony komentarz. Zapraszam ponownie!