wtyczki społecznościowe

Przyciski społecznościowe dostarczyły profilki.pl

piątek, 25 stycznia 2013

FABRYKA ZABAWEK CZ II - marionetka kotek


 

Marionetka ale w wersji bardzo uproszczonej - w grupie dzieci, które uczęszczały na moje warsztaty były zarówno 10-latki jak i 4 letnie brzdące, więc do ich możliwości dopasowywałam każdy pomysł. Mam nadzieję że będzie to dla Was także ciekawa zabawa :) 

UWAGA: ze względu na konieczność użycia ostrych przedmiotów ważne jest by nie pozostawiać dziecka samego i wyręczyć go w niektórych zadaniach, ja miałam już przygotowane wcześniej wszelkie elementy a i tak ogromnym stresem było podczas prowadzenia warsztatów powierzenie dzieciom pinezek których użycie było konieczne...Potrzebujemy: 1dużą (12cm średnicy) i 3 małe (6cm średnicy) styropianowe kule bombki - wiele sklepów internetowych handluje nimi po sezonie, pomalowane np. na kolor brązowy;  1m sznurka, patyk do szaszłyka, oczka, guziczek, rafię lub sztywny sznureczek na wąsy, trójkąciki z  bristolu, pinezki

KROK PO KROKU:
Po pomalowaniu i wyschnięciu jedną z małych kul nacinamy by wsunąć w nacięcia uszy - trójkąciki, następnie naklejamy oczka i nosek z guziczka -po przeciągnięciu przez jego dziurki krótkich odcinków rafii lub sznureczka.

Kolejnym krokiem jest przekłucie na wylot patykiem do szaszłyka największej kuli (można wcześniej to nakłucie zrobić gwoździem - tak by dziecko nie skaleczyło się przetykając na siłę ostry patyk) ostry koniec patyka powinien wystawać na 3-4cm a jego drugi koniec służyć nam będzie jako rączka do trzymania gotowej marionetki.

Na wystający krótszy i ostrzejszy koniec patyka nakłuwamy wcześniej przygotowaną głowę.

Dwie pozostałe kule ostrym nożem przecinamy na pół - powstaną cztery stópki które powinniśmy teraz przekłuć na wylot gwoździem. Sznureczek dzielimy na ok 15cm odcinki - przeciągamy 4 z nich przez każdą połówkę i od spodu zawiązujemy supełek wciskając go później w styropian, a drugi koniec przy pomocy pinezek mocujemy na tułowiu kotka - warto użyć kleju do podklejenia pinezki - mocowanie będzie stabilniejsze.

Piąty sznureczek w podobny sposób mocujemy tuż nad wystającym kijkiem -rączką z tyłu tułowia - jest ogonek!A oto nasz kocurek w akcji : Dziękuję i zapraszam na kolejny odcinek - gra planszowa.
MilenaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony komentarz. Zapraszam ponownie!